Zanim wybierzesz tę jedyną


1. JAK SPRAWDZIĆ JAKOŚĆ SUKNI ŚLUBNEJ?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, koronki, tiule – czyli wszystko z czego uszyta jest suknia. Następnie jakość wykonania i wykończenia. Bardzo ważne czy Twoja suknia jest szyta w kraju czy sprowadzana z zagranicy od tego zależy termin realizacji. Piękna suknia musi: dobrze leżeć, formować sylwetkę, trzymać się (w przypadku braku ramiączek). Gorset musi mieć odpowiednią ilość fiszbin, a one nie mogą Cię ugniatać i ranić ciała. Pamiętaj, że suknia musi prezentować się doskonale przez całe wesele.

2. Z HALKĄ NA KOLE CZY BEZ? 

Halka to dodatek, ale bardzo ważny. Dzięki niej suknia nabiera: szerokości, kształtu, objętości. Czasami halki nie są wszyte – Jeżeli uważasz, że Twoja jest za duża przymierz mniejszą. Są sukienki, które prezentują się doskonale z halką i bez – sprawdź w salonie podczas przymiarki.

13. JAK DOBRAĆ FASON DO SYLWETKI?

Jeżeli chcesz wyszczuplić i optycznie wydłużyć sylwetkę to dla Ciebie doskonała jest PRINCESSA – dopasowana do sylwetki za pomocą francuskich cięć, mocno rozkloszowana wykonana z tiulu nawet jego kilku warstw. Zdobiona jest kamieniami, koronkami. Należy jednak zachować równowagę – jeżeli gorset jest mocno zdobiony to dół powinien być skromniejszy.

Jeżeli szukasz swobody, komfortu, elegancji i nie chcesz być skrępowana usztywnieniami to doskonały będzie EMPIRE. Lekkie przymarszczenia pozwolą też na ukrycie pewnych niedoskonałości sylwetki. Ten model jest lekki, zwiewny, czasami odcinany pod biustem. Nie wymaga halki, sukienka wykonana jest z bardzo delikatnej tkaniny, a miejsce odcięcia pod biustem lub w pasie jest zaznaczone ozdobą biżuteryjną.

LITERA A to model zarówno dla wysokich i szczupłych jak i dla bardziej puszystych. Polecany też Paniom w ciąży, ponieważ nie mamy tu wyraźnie zaznaczonej linii talii oraz bioder. Zaszewki boczne rozszerzające się ku dołowi dopasowują sukienkę w biuście, która schodząc w dół delikatnie podkreśla talię i opływa biodra. Dół sukni musi być nieznacznie szerszy od linii ramion.

Jeżeli czujesz, że Twoja sylwetka posiada nienaganną linię bioder z przodu, tyłu i profilu to dla Ciebie jest SYRENA. Wyraźnie podkreślamy tu biodra, a dół sukni rozszerzany jest na wysokości kolan.

24. OBSŁUGA WIZYTÓWKĄ SALONU

Pamiętaj, że to obsługa jest dla Ciebie. Salon z sukniami ślubnymi to nie zwykły sklep. Pracownicy sklepy powinni poświęcić Tobie tyle czasu ile będziesz tego wymagać. Obsługa powinna być profesjonalna i serdeczna, dbająca byś poczuła się wyjątkowo i w ciepłej, przychylnej atmosferze wybrała suknię swoich marzeń. Pamiętaj, że w salonie sukien ślubnych jesteś gościem.

5. ILE SUKIEN MOŻESZ PRZYMIERZYĆ?

Przymierzaj co chcesz i ile chcesz i mów o swoich potrzebach. Nie powinnaś mieć ograniczonego czasu. Ale by go mieć dużo umów się wcześniej na spotkanie. Przymierzaj wszystkie suknie na które masz ochotę i zobacz w czym się dobrze czujesz i w czym najlepiej wyglądasz. Posłuchaj także porad odnośnie stylizacji całości. Ubierz białą bieliznę oraz cienkie rajstopy. Pamiętaj o higienie oraz by nie mieć nadmiernego makijażu ani samoopalacza na swojej skórze. Inne panie też będą przymierzać te same suknie. Jeśli masz już wybraną biżuterię, weź ją albo pożycz z salonu. Przyjdź w upiętych włosach albo poproś o spięcie włosów przez obsługę. /zobacz jak wyglądasz w welonie. Zapytaj się wcześniej czy salon posiada buty do przymierzenia? Jeśli planujesz przebrać buty na płaskie baleriny, weź je z sobą do przymiarki. Pamiętaj, że liczy się pełna stylizacja.

6. CZY SĄ WAŻNE OPINIE O SALONIE?

Zanim odwiedzisz salon z sukniami dowiedz się o nim jak najwięcej, np. na portalach społecznościowych oraz wśród swoich koleżanek. Pamiętaj, że zakup sukni to nie są zwyczajne zakupy. Przez najbliższych kilka miesięcy będziesz często odwiedzać dany salon.

310. CENA

Suknia ślubna to nie mały wydatek dla Panny młodej. Pamiętaj, aby wydać pieniądze rozsądnie. Cena ma odzwierciedlać jakość i Twoje spełnione marzenie. Dzień spędzony w sukni ślubnej ma pozostawić po sobie tylko miłe chwile – to będzie niezapomniane przeżycie.

Z Aleksandrą Kołomycką rozmawiała Małgorzata Kwiatkowska