Ślubne dodatki handmade – jak oczarować weselnych gości


Dzień ślubu i wesela pamięta się przez całe życie. Goście jednak zapamiętują go najczęściej kiedy uda się ich czymś zaskoczyć. Mamy na to sposób! Unikatowe, przemyślane szczegóły i dodatki ze Świata Madlinki na pewno zapadną w pamięć.

1Skąd pomysł na wykonywanie takich misternych, mini dzieł sztuki w dobie zalewającej nas chińszczyzny ?

Bardzo lubię otaczać się unikatowymi przedmiotami. Stwierdziłam, że skoro mam dość tego, że w każdym sklepie jest to samo, to może znajdą się zwolennicy czegoś oryginalnego? Obserwując zagraniczny rynek rękodzielniczy zauważyłam, że handmade wraca do łask i zaczyna wypierać masową chińską produkcję. Stwierdziłam, że to coś dla mnie. W Polsce coraz więcej ludzi wybiera niebanalne rozwiązania z czego bardzo się cieszę. Chińszczyzna powoli zaczyna odchodzić do lamusa a grono osób popierających rękodzieło ciągle rośnie.

2Odziedziczyłaś po kimś talent, szkoliłaś się w tym fachu, a może wyznajesz zasadę „trening czyni mistrza”?

Można powiedzieć, że swoje zamiłowania wyssałam z mlekiem mamy 😉 Kiedy byłam małą dziewczynką to właśnie moja utalentowana mama uczyła mnie rysować. Z biegiem lat moje zamiłowania plastyczne ewoluowały. Nie jestem z wykształcenia artystką lecz samoukiem i tak naprawdę ciągle się uczę. Wybierając kierunek studiów zastanawiałam się nad ASP, ale zrezygnowałam z tego pomysłu i nie żałuję. Wygrała miłość do dzieci, gdyż z wykształcenia jestem nauczycielem nauczania początkowego, tak więc zdolności plastyczne bardzo przydają mi się również w pracy szkolnej.

3Jakie dekoracje zrobiłaś na własny ślub?

To był najpiękniejszy dzień w moim życiu i nie mogło zabraknąć w nim mojego wkładu własnego. Pół roku przed ślubem zaczęłam szyć ręcznie kwiatki na swój bukiet ślubny. Oprócz bukietu zrobiłam sama zaproszenia, poduszkę pod obrączki, butonierki dla rodziców, świadków i bransoletkę dla świadkowej.

4Co masz w swojej ofercie na ślub i wesele? 

Dużą popularnością cieszą się poduszki pod obrączki, spersonalizowane kartki z pudełeczkami od gości, zaproszenia ślubne, które są wizytówką wesela. Zaproszenia pozwalają gościom jeszcze przed imprezą “wczuć” się w klimat zabawy. Welon to tradycyjny element stroju panny młodej. Ale ostatnio modne stają się opaski ślubne, grzebienie i stroiki do włosów. Robię takie opaski dla mamy i córki albo dla druhen, muchy dla taty i syna, podwiązki, a ostatnio wykonywałam na specjalne zamówienie zamiast bukietu ślubnego ogromny kwiat z papieru na ponad 1 m długości i 40 cm szerokości. Ciekawym pomysłem na bukiet ślubny są również wiązanki z broszek, materiału, piórek, a nawet guzików. To klient decyduje o kolorystyce i rodzaju materiału. Ja jestem po to by doradzić aby klient był zadowolony. Pracuję na zwykłych maszynach mechanicznych, ale wysokiej jakości. Posiadam normalną maszynę do szycia, oraz komputerową hafciarkę, natomiast kartki obszywam na mini maszynie do szycia. Nie ukrywam jednak, że najlepszą maszyną są … moje ręce.

7Wywiad z Natalią Mertą przeprowadziła Małgorzata Kwiatkowska