Jak rozkochać w sobie swoją kobietę – na nowo


Każdy związek przechodzi swoje wzloty i upadki. Niemalże każdy związek ma w swojej „karierze” przynajmniej jeden poważniejszy zakręt. Kłótnie, problemy dnia codziennego, brak wspólnie spędzanego czasu na przyjemnościach – można by tak wymieniać bez końca. Istnieje mnóstwo powodów, dla których bez względu na staż związkowy, stan formalny, czy inne wyznaczniki – nadchodzi moment, w którym od nowa trzeba „zdobyć” swoją ukochaną lub ukochanego.

Dzisiejszy artykuł poświęcę kobietom. To dość egoistyczne, fakt, jednak sama jestem przedstawicielką tej płci i dużo łatwiej wypowiadać się w temacie, który jest mi bliski. Opisane tutaj kwestie nie dotyczą konkretnych związków – pomysły będą uniwersalne, do zastosowania zawsze i wszędzie. Przy odrobinie dobrych chęci i kropelce wyobraźni sprawią, że w Waszym związku znów zapłoną iskry namiętności i obudzi się skrywane dotąd uczucie.

happy-girl-with-teddy-bear-happy-valentines-day-picjumbo-com

Od czego zacząć? Od identyfikacji. Mężczyzno, musisz sam ocenić, czy to jest ten moment, w którym warto od nowa zdobyć swoją ukochaną. To Ty musisz TO poczuć, być tego pewnym i zdeterminowanym, by doprowadzić plan do końca. Jeśli czujesz, że nie dasz rady – nie jesteś jej wart. Na miłość zasługują Ci, którzy są w stanie ją uszanować i odwzajemnić. Wziąć to wyjątkowe uczucie w swoje ręce, zadbać o nie i pilnować, by nigdy nie zgasło.

Jeśli już zidentyfikowałeś moment, w jakim aktualnie się znajdujecie – zatrzymaj się na chwilę. Zamknij oczy, odpręż się i daj ponieść wyobraźni. Przypomnij sobie chwile, podczas których byliście najbardziej szczęśliwi. Momenty, w których ona, Twoja bogini (bo tak powinieneś ją postrzegać) czuła się kochana i bezpieczna. W których uśmiechała się tak szeroko, że nie liczyło się nic innego poza Wami. Z pewnością przeżyliście już takie chwile. Zadaj sobie więc pytanie – co mógłbyś zrobić, aby do nich wrócić? Nie kopiuj ponownie tych samych pomysłów, nie na tym ma to polegać. Zastanów się jednak, jakie wartości mógłbyś wynieść z tamtych momentów i jak one mogą pomóc Ci stworzyć od nowa tę atmosferę szczęścia i miłości. Pamiętaj – tu nie chodzi o drogie prezenty i wymyślne atrakcje. Czasami zwykłe chwile spędzone we dwoje potrafią najbardziej uskrzydlać!

Odpowiedz sobie też na pytanie – jakie marzenia ma Twoja kobieta? W realizacji których, mógłbyś ją wesprzeć? To niezwykle ważne, aby dwie osoby w związku dopełniały się i stawały jednością, nie zapominając o swojej indywidualności i odmienności. To jest właśnie magia tego uczucia. Każdy z Was powinien rozwijać swoje pasje, realizować marzenia, spełniać siebie i swoje plany – jednocześnie wspierając we wszystkim swoją drugą połówkę. To układ wręcz idealny. Na niego zasłużą Ci, którzy pracują nad swoim związkiem i o niego dbają. Zawsze.

Drobnostki. Pokaż jej, że zależy Ci na jej szczęściu. Podaruj jej wymarzony karnet na siłownię, kurs zdobienia paznokci o jakim od dawna myślała, cokolwiek. Nie chodzi o to, żeby to był jakiś ogromny i kosztowny prezent. Liczy się to, że sprawiłeś jej przyjemność. To, że udowodniłeś jej, że wiesz, co jej się podoba, czego potrzebuje i jakie ma cele do zrealizowania.

Zadbaj również o atmosferę. Problemy, stres i wiele innych czynników powodują, że człowiek traci ochotę na cokolwiek. Spraw, aby mogła się poczuć odprężona i szczęśliwa. Z Tobą i tylko z Tobą. Zapal świece, przygotuj drobną przekąskę (wystarczy zwykły banan w formie „koreczków” podany na kolorowej tacy), włącz nastrojową muzykę i pozwól Wam cieszyć się chwilą. Dla tych, którzy uważają, że do stworzenia romantycznej atmosfery potrzeba dużo więcej – wypróbujcie patent z imitacją kominka w formie filmiku na YouTube w tle Dodaje niesamowitych wrażeń (osobom, które nie posiadają takiego kominka w oryginalnej wersji 😀 ).

Spędzaj z nią więcej czasu. Zawiąż jej szalik, kiedy wieje wiatr. Poproś o zapięcie pasów, kiedy o tym zapomni. Umyj czasem naczynia lub po prostu… przytul ją. Powiedz jej, jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Jeśli jeszcze nie wyznałeś jej, co do niej czujesz – zrób to teraz. Być może dla Ciebie to logiczne, że ją kochasz i Ty o tym wiesz, jednak dla niej – może to nie być takie oczywiste. Być może ona wciąż na to czeka? Jasne i proste postawienie sprawy często doprowadza do zupełnego oczyszczenia atmosfery.

I przede wszystkim… rozmawiajcie. Dużo. O wszystkim. Zawsze. Bez tego nigdy nie staniecie się udanym związkiem, który przetrwa niejedną burzę na swojej drodze. Tego Wam właśnie życzę.