Poszetka


Poszetka – jeden z najbardziej eleganckich dodatków do męskiego stroju. Szczególnie, jeśli mowa o Panu Młodym. Tego dnia powinien on wyglądać wyjątkowo. Pozostaje jednak pytanie, jak wybrać poszetkę tak, aby dodała uroku całej stylizacji i idealnie komponowała się z resztą garderoby?

Temat poszetki warto zacząć od wyjaśnienia dokładnie miejsca, w jakim ma się ona znajdować. Bardzo wiele osób popełnia w tej kwestii błąd mówiąc, że nosi się ją w butonierce. W rzeczywistości kieszonka, do której wkłada się poszetkę, nosi nazwę brustaszy.

Kolejnym błędem, jaki popełnia wielu Panów decydujących się na skorzystanie z takiego dodatku, jest uleganie sugestiom, iż powinna ona być identyczna jak krawat. Owszem, musi do niego pasować oraz delikatnie nawiązywać do całej stylizacji, jednak jest ona zupełnie odmienną częścią męskiego stroju i nigdy nie wolno dobierać jej idealnie do koloru krawatu. Jeśli mężczyzna nie czuje się na siłach, aby dobrać kolorystycznie poszetkę do reszty stroju – warto postawić na prostotę – w postaci białej poszetki. Dzięki temu ozdobna „chusteczka” idealnie skomponuje się z każdym kolorem koszuli, garnituru i przede wszystkim – krawatu.

Sposób ułożenia poszetki zależy od poziomu zaawansowania i posiadanej wiedzy. Istnieje mnóstwo możliwości i sposobów na jej ozdobne złożenie, jednak warto pamiętać o jednej żelaznej zasadzie, że minimalizm i swoboda, to klucz do prawdziwie eleganckiego wyglądu. Nie warto więc próbować niczego na siłę.

Jeśli lubisz tego rodzaju dodatki – z pewnością znajdziesz wzór i kolor, które idealnie skomponują się z Twoim charakterem, a przede wszystkim – idealnie dopełnią strój przygotowany na najważniejszą uroczystość Twojego życia.