SIELSKO, WIEJSKO I ANIELSKO


Wieś nas przyciągała jak magnes, marzymy o prawdziwej ciszy, porannym pianiu koguta, o sielskim życiu…

Jeśli pragniecie zachłysnąć się świeżym, leśnym powietrzem, doświadczyć spokoju przerywanego świergoleniem sikorek, pliszek i sójek to wybierzcie się do kompleksu restauracyjno – hotelowego URBAN w miejscowości o wdzięcznej nazwie POLSKA NOWA WIEŚ.

Restauracja Urban to nie tylko biznes od 3 pokoleń, ale przede wszystkim miejsce otoczone rodzinną miłością, pasją do architektury, gdzie wraca się do sielankowego życia na wsi. Pan Józef, właściciel ale także i złota rączka kompleksu restauracyjno – hotelowego, stara się od lat by goście mogli oddać w podróż do przeszłości. Poczuć się bezpiecznie, zapomnieć o pracy, obowiązkach i zrelaksować się w otoczeniu zabytkowych mebli z duszą a także budowli z przełomu IX i X wieku.

Obiekt posiada 3 sale dla gości:

Sala Pałacowa: w stylu retro, która pomieści do 200 osób. Cechą charakterystyczną sali jest wielki ręcznie malowany obraz na suficie przedstawiający życie na wsi ubiegłego wieku, wspaniałe żyrandole oraz antresola. Sala posiada mozaikowy parkiet oraz kominek, który po rozpaleniu zapewnia domową i sielską atmosferę.

Sala biesiadna: Sala jest urządzona w nowoczesny sposób, jej cechą charakterystyczną są przestronne okna, granitowa posadzka oraz antresola z wyjściem na taras i widokiem na ogród.

Sala Kominkowa najmniejsza z sal. Idealna dla bardziej kameralnych imprez rodzinnych lub biznesowych. Centralnym elementem sali jest oczywiście duży kominek.

Oprócz restauracji obiekt posiada także dużą bazę noclegową, która pomieści 90 gości. Hotel dysponuje także dwoma apartamentami małżeńskimi finezyjnie urządzonymi bowiem z łóżkiem wodnym i ścianą wodną a na środku sypialni stoi….duża wanna.

Przy hotelu znajduje się także zaplecze rekreacyjne i agroturystyczne z urokliwym oczkiem wodnym i pływającymi karpiami koi, jako idealne miejsce do pamiątkowych sesji fotograficznych oraz mini zoo z pierzastymi pupilami jako doskonała atrakcja dla najmłodszych milusińskich.

Gospodarz tego wyjątkowego miejsca dba o podniebienia gości serwując swojskie wyroby wędliniarskie, które osobiście wędzi metodą tradycyjną. I rosół tutaj ma wyjątkowy smak, jest najczystszą formą kunsztu kulinarnego, bowiem przyrządzany jest na prawdziwym piecu kaflowym.

To miejsce działa jak narkotyk, nie sposób długo od niego wytrzymać i wrócić trzeba, by po raz kolejny zatracić się w przejmującej ciszy i odetchnąć z ulgą.

Restauracja Urban
Polska Nowa Wieś k/Opola
ul. Lipowa 98

Telefon:
77 4647728
506 131 648

Przyjęcia weselne i hotel:
501 099 997

Inne imprezy okolicznościowe:
505 094 319