Kamil Hala – projektant


Kamil Hala – projektant, właściciel autorskiej Pracowni Krawiectwa Artystycznego we Wrocławiu. Absolwent studiów licencjackich i student studiów magisterskich w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku wzornictwo, specjalność projektowanie ubioru.

Kamil Hala, jak sam o sobie mówi, jest samoukiem, uparcie dążącym do celu. Od 2008 roku zajmuje się projektowaniem ubioru i kreowaniem nowej jakości w modzie. Swoją karierę artystyczną rozpoczynał zdobywając podstawy wiedzy i umiejętności związanych z projektowaniem ubioru w Policealnej Szkole Projektowania Ubioru we Wrocławiu. Wówczas dwukrotnie zdobył tytuł półfinalisty Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION w Kielcach. W 2012 roku rozpoczął własną działalność artystyczną w ramach Pracowni Krawiectwa Artystycznego Kamil Hala we Wrocławiu. Od początku swojej aktywności stawia na oryginalność i jakość swoich kreacji oraz zadowolenie klientów.

W maju 2016 roku Kamil Hala zaprezentował swoją kolekcję dyplomową podczas wyborów Miss Polski Opolszczyzny, co otworzyło mu drzwi do zaprezentowania kolekcji szerszej publiczności podczas półfinałów wyborów Miss Polski w czerwcu 2016 roku, gdzie jego kolekcja dyplomowa o nazwie “KOROZJA” rozpoczynała półfinał i była prezentowana na czterdziestu półfinalistkach konkursu. Została ona bardzo dobrze przyjęta zarówno przez organizatorów, jak i publiczność, co zaowocowało dalszą współpracą dającą możliwość zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji o nazwie “Black B…” na dziesięciu finalistkach konkursu Miss Supranational 2016.

Kamil Hala współpracuje również między innymi z Martą Robak – Mistrzynią Świata we Fryzjerstwie Artystycznym, marką KAARAL Polska, przygotowując oryginalne kreacje do sesji zdjęciowych, wspierających pokazy fryzjerstwa artystycznego oraz marką LaMania Joanny Przetakiewicz, wykonując z największą starannością i dbałością o szczegóły, ręczne hafty do najbardziej luksusowych produktów marki.

Rok 2016 był przełomowy w karierze Kamila, ponieważ to właśnie w tym roku obronił dyplom licencjacki, a także rozpoczął współpracę między innymi z Iloną Felicjańską, Magdaleną Kumorek, Ewą Mielnicką, Klaudią Wiśniowską, Krzysztofem Gojdziem, Kamilem Bijosiem, Arkadiuszem Kłusowskim, Natalią Lubrano, Pauliną Gałązką oraz Natalią Szroeder.

www.kamilhala.com
https://web.facebook.com/kamil.hala.