Fryzura na miarę złota


Zanim powstała sama stylizacja była już jej idea przewodnia. W głowie Marianny Nakonechnej istniała od dawna. Chciała pokazać kobietę, która przebywa w harmonii ze sobą i z naturą, akceptuje siebie, a przez to przyciąga wzrok wszystkich wokół. Brakowało tylko okazji, by ten obraz nabrał realnych kształtów. Wtedy pojawił się konkurs – OSIS MADE TO CREATE by Schwarzkopf Professional. Marianna podeszła do niego właśnie jak do okazji by zrealizować swój plan, nie by rywalizować o wygraną. Tak się jednak złożyło, że bez zbędnej presji to właśnie jej udało się wygrać!

_C1A6771

Swój sukces zawdzięcza wielu osobom, bo na sesję złożył się trud różnych ludzi, których stylistka zaprosiła do współpracy. Kluczową osobą była modelka. Ta znalazła się przypadkowo – była to jedna z klientek Marianny. Jej piękne, gęste, długie włosy ścięte w równej linii okazały się idealne by wyczarować sploty. Fryzura powstała praktycznie w ciągu pół godziny i polegała na 4 warkoczach z wmontowanym w środku drutem, który pozwalał tworzyć różne jej modyfikacje.3U4A2110

Co ciekawe, modelka podczas sesji miała na sobie tylko prostą zwiewną sukienkę zrobioną z… folii budowlanej! Dzięki takiemu rozwiązaniu nic nie odciąga wzroku od tego, co najważniejsze – włosów! Te według stylistki są najpiękniejszą ozdobą kobiety, istotniejszą nawet od drogiej biżuterii. Długie włosy będą modne zawsze, jak również sploty, które pojawiły są charakterystyczne dla wielu kultur na całym świecie – zapewniła nas w rozmowie Marianna. Dlatego to, co radzi przyszłym pannom młodym to indywidualność – kobieta wygląda dobrze w tym w czym czuje się sobą. Podkreśla też, że zawsze modna będzie romantyczna prostota i klasyczne uczesania oraz stylizacje ślubne.Nela 1 (1)

To już drugie wielkie wyróżnienie w dorobku stylistki. rok temu wzięłam udział w drugiej edycji Couture Styling Visions of Style 2016 od Kerastase. I przeszła do historii konkursu, gdyż jako jedyna stylistka do tej pory była też zarazem swoją modelką! Warto dodać, że z wykształcenia jest lektorem języka angielskiego, a fryzjerstwem zajęła się 10 lat temu.

Teraz przed nią kolejny etap – gala finałowa międzynarodowa, gdzie zostaną ogłoszeni 3 zwycięzcy. Wszystkie prace z 17 krajów były oceniane anonimowo na specjalnie stworzonej stronie internetowej przez zagranicznych jurorów, ponieważ nie mieli oni prawa oceniać fryzjerów z tego samego kraju. Trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentantkę!

Aurora Czekoladowa