Samochód do zadań specjalnych


To była miłość od pierwszego wejrzenia! – tak Paweł Tatarczyk wspomina moment, w którym zaczęła się jego przygoda z nietypowymi samochodami. Wtedy zajmował się fotografią ślubną i właśnie podczas jednej z sesji zobaczył olśniewający model Alfa Romeo z lat 20-stych, który w dodatku był sprawny jak nowoczesne auto. Postanowił zainteresować się tą sprawą i okazało się, że zabytkowy model, to tak naprawdę doskonale wykonana replika. Idea wykorzystania takiej repliki spodobała mu się tak bardzo, że postanowił mieć również w swojej ofercie taki samochód.

11

Większość par chce pojechać do ślubu wyjątkowym i oryginalnym samochodem. Prawdziwy zabytek prócz swej oczywistej wartości ma też pewne ograniczenia. – W większości wypadków stary oryginalny samochód dowożony jest na ślub na lawecie. Można nim przejechać tylko krótki odcinek, by za chwilę znów auto wróciło do wypożyczalni – tłumaczy Paweł Tatarczyk, właściciel firmy Weseli.pl.

Tymczasem okazuje się, że replika jest wykonana równie mistrzowsko, a daje znacznie więcej możliwości. – Zanim samochód zostanie oddany do użytku musi przejść wszystkie testy, którym poddawane jest każde nowoczesne auto – mówi właściciel firmy. Innymi słowy takie auto jest połączeniem zalet nowoczesnych technologii oraz klasycznego wyglądu. Posiada ABS, wspomaganie kierownicy i współczesną jednostkę napędową dużej mocy, co daje ogromne możliwości i znacznie większy komfort. Para Młoda może mieć pewność, że ich wyjątkowy pojazd świetnie spisze się nawet na dłuższym dystansie, a największym niebezpieczeństwem jest utrata welonu, gdyż auto osiąga znaczne prędkości do 200km/h. Samochód posiada także zadaszenie oraz szyby boczne, może służyć więc także podczas ulewnego deszczu lub gdy na zewnątrz trzaska mróz.

DSC03811

Okazuje się, że taka replika jest nie mniej wartościowa, niż oryginał. Składa się z ocynkowanej ramy kompozytowej. Kolejną warstwę stanowi laminat – wszystkie części są zrobione na zamówieni z specjalnego włókna, z którego zazwyczaj robi się łodzie lub szybowce. Potem całość jest lakierowana. Tapicerka, która zajmuje sporo miejsca w wnętrzu, wykonana jest z prawdziwej skóry. To jedna z najdroższych partii auta. Również część mechaniczna, czyli wszystkie elementy, jak np. skrzynia biegów oraz silnik wykonane są najlepszych tworzyw – z blachy kwasoodpornej albo są niklowane lub chromowane. Auto posiada oryginalne koła szprychowane.

A co z walorami wizualnymi? Każdy kto choć raz widział jeden z samochodów z firmy Weseli.pl wie, że łatwo jest zakochać się w takim aucie. Paweł Tatarczyk dysponuje modelami z lat 20. i 30. Alfa Romeo Spider, których zbudowanie każdego trwa ok 2 lat! Podczas tego długotrwałego procesu autem zajmują się nie tylko specjaliści od mechaniki, ale też tapicer czy stolarz! – model deski rozdzielczej, który trzeba od podstaw zbudować w stolarni. Wszystko z dbałością o jak najdrobniejszy detal robione ręcznie pzez najlepszych fachowców!

IMG_0247

Tak wykonany samochód sam w sobie jest zjawiskowy. Jeśli jednak komuś brakowało ozdób, właściciel firmy daje pełne przyzwolenie na strojenie go wstążkami, kwiatami oraz innymi elementami. Jednak czy taki wóz wymaga dodatkowego strojenia? Oceńcie sami.

Wyjątkowym egzemplarzem w moim posiadaniu jest replika 8 osobowej limuzyny, która jest jedyną tak dużą w Polsce. – mówi Paweł Tatarczyk. Cieszy się ona największą popularnością z racji tego, że można komfortowo przewieźć Parę Młodą wraz ze świadkami. Przy czym fotograf oraz kamerzysta mają swobodę ich fotografowania – wyjaśnia Paweł Tatarczyk.

Sami goście mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Alfa Romeo! Z chwilą, gdy zaparkuje przed salą weselną jest atrakcją dla wszystkich. Można do niego wsiąść, zobaczyć, a nawet… zapalić cygaro! Usługa obejmuje bowiem nie tylko sam przejazd, ale również opiekę sympatycznego kierowcy, a także liczne akcesoria z lat 20-stych, 30-stych, np. kapelusze, laski, parasolki oraz cygaro rodem z filmów o Al Capone! Dla małych weselnych gości również jest specjalna atrakcja – przejażdżka limuzyną po okolicy.

IMG_9709

Jest atrakcją dla małych i dużych, zapewnia szybki i komfortowy dojazd, wygląda jak oryginał z dawnych lat. Jest w nim kierowca oraz mnóstwo dodatków – to się nazywa samochód do zadań specjalnych!

Natalia Aurora Ignacek